Играчът на 49ers хвърля сянка върху Туа Таговайлоа на Делфините по време на загубата от плейофите
Снимка: foxnews.com
Fox News | 2024-01-14 | 17:45:19

Туа Таговайлоа не можа да помогне на Маями Делфинс да прекъснат сушата в мачовете без победа в плейофите, която продължава от 2000 г., в събота вечер при огромна загуба от Канзас Сити Чийфс.

Играч на Сан Франциско 49ерс смята, че това е защото е твърде мек.

Уили Снийд IV, дълбочинен приемник на Деветките, коментира играта на Таговайлоа в социалните медии докато гледаше поражението с 26-7 на Делфините.

Willie Snead IV от San Francisco 49ers по време на мача на Washington Commanders на стадион Levi's на 24 декември 2022 г. в Санта Клара, Калифорния. (Lachlan Cunningham/Getty Images)

„Делфините ще бъдат добри, когато Туа спре да действа меко AF“, публикува Snead на X с емотикони „100“ в края.

Времето със сигурност изигра фактор в този мач, тъй като това беше четвъртият най-студен мач в историята на NFL при минус -4 градуса по Фаренхайт, когато Делфините излязоха на терена. И все пак Маями имаше едно от най-добрите нападения през целия сезон.

Въпреки ниските температури, феновете на Делфините със сигурност се надяваха, че старши треньорът Майк Макданиел може да измисли някои неща, за да се противопостави на това и да спечели точки на дъската.

Докато Тайрийк Хил, бившият началник, откъсна 53-ярдов тъчдаун улов през първата четвърт, Таговайлоа имаше проблеми с свързването с приемниците си през останалата част от пътя. Хил топката беше много недостатъчна, тъй като звездният приемник направи някаква магия, като се върна при топката и накара някои началници да пропуснат, за да изкарат Делфините на борда.

Но Таговайлоа завърши 20-за-39 за 199 ярда с един тъчдаун и едно прихващане, което дойде при топка към Jaylen Waddle, която беше твърде висока и такава, която той вероятно би ви казал, че е трябвало да удари.

Куотърбекът на Маями Долфинс Туа Таговайлоа пас срещу Чийфс по време на плейофния мач с уайлд кард, събота, 13 януари 2024 г., в Канзас Сити. (AP Photo/Ed Zurga)

Трябва да се отдаде заслуженото на защитата и дефанзивния координатор на Chiefs Стив Спагнуоло, който изготви някои перфектни блицове и отразявания, за да разстрои Таговайлоа през целия мач. В крайна сметка обаче феновете на Dolphins не се интересуват от това.

Те искат техният куотърбек да се представя, особено в ситуации на плейофи.

Измина още една година, в която мощен отбор на Делфините, пълен с талант, не можа да направи дълбока серия от плейофи. Разбира се, те също бяха надупчени от контузии, особено от защитната страна на топката, тъй като на отбора липсваха титуляри от редовния сезон Джейлан Филипс, Брадли Чъб, Андрю Ван Гинкел и други в този мач.

В крайна сметка нищо от това няма значение. Шефовете се погрижиха за работата и ще преминат към дивизионния кръг, докато Делфините ще се прегрупират и се надяват следващата година да види различни резултати.

Куотърбекът на Маями Долфинс Туа Таговайлоа загрява за плейофния мач с уайлд кард срещу Чийфс в събота, 13 януари 2024 г., в Канзас Сити. (AP Photo/Ed Zurga)